Niepubliczny Żłobek i Przedszkole

Magiczny Las

to prywatny żłobek i przedszkole językowo – ekologiczne, które powstało aby zapewnić komfortowe warunki dla Państwa Dzieci oraz wysoką jakość usług dla Państwa.

Nasza placówka położona jest w dzielnicy domków jednorodzinnych,w otoczeniu zieleni i śpiewających ptaków, z dala od miejskiego hałasu. 

W przestronnym, wolnostojącym, dwupiętrowym budynku z malowniczym ogrodem prowadzimy placówkę edukacyjną kierowaną do dzieci w wieku od 1 do 6 lat.

Żłobek i przedszkole funkcjonują przez cały rok szkolny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 -18:00, za wyjątkiem dni świątecznych oraz przerw ustalonych z organem prowadzącym, zapewniając opiekę dzieciom w godzinach pracy rodziców. 

Do dyspozycji dzieci są 3 sale dydaktyczne oraz duży plac zabaw wyposażony w sprzęt rekreacyjno-sportowy dostosowany do wieku dzieci. 

Image
Image
Image

Co możemy zaoferować Twojemu dziecku

Nasze podstawowe cechy to:

NATURALNA DWUJĘZYCZNOŚĆ

NATURALNA DWUJĘZYCZNOŚĆ

Dzieci, które uczęszczają do przedszkola dwujęzycznego opanowują drugi język w sposób naturalny w wieku, kiedy mózg jest najbardziej zdolny do zdobywania umiejętności językowych. Daje im to przewagę nad dziećmi, które zaczynają naukę języka w późniejszych latach lub, które uczą się języka obcego tylko kilka godzin w tygodniu. Proces nauki drugiego języka otwiera umysł dziecka na inne dziedziny nauki. Co więcej, dwujęzyczne dzieci dużo łatwiej przyswajają trzeci język.
EKOLOGIA

EKOLOGIA

Tworzymy przestrzeń przygotowaną z myślą o naturalnym, ekologicznym środowisku. Idea ta zaczyna się w ekologicznych zabawkach, przestrzeni budynku, który zapewnia dużo naturalnego światła nawet w pochmurne dni oraz w codziennych aktywnościach. Ważne są dla nas posiłki, które przygotowujemy na miejscu we własnej kuchni w oparciu o produkty ekologiczne lub pochodzące od naszych zaufanych dostawców. Dodatkowo podczas pobytu w placówce będziemy cały czas uczyli się dbać o środowisko poprzez sortowanie śmieci, oszczędzanie wody, recykling - czyli nadawanie "drugiego życia" przedmiotom, a także będziemy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.
INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Kameralność naszego żłobka oraz przedszkola, doświadczona kadra umożliwiająca indywidualne postrzeganie potrzeb każdego dziecka stwarzając szansę rozwijania jego talentów.
EMPATIA, BLISKOŚĆ I RELACJA

EMPATIA, BLISKOŚĆ I RELACJA

Nasza pedagogika opiera się na założeniach komunikacji empatycznej. Zależy nam na poznawaniu i rozumieniu własnych emocji, szanujemy zdanie dzieci oraz ich indywidualne potrzeby.
Image
Image

Nasz personel

Nasi wychowawcy

Ania
Ania
Kasia
Kasia
Sylwia
Sylwia

tel. 575 755 440
tel. 575 755 441

ul. Jutrzenki 7; 05-140 Stasi Las